Egészségmegőrzés heti 3×50 percben

A testmozgás összes jótékony hatását összeállította egy orvosi csapat. Nem meglepő az eredmény, mégis sokkal hosszabb a lista, mint amire számítottam. Figyelem! A súlyos betegek is mozoghatnak, orvosi szaktanácsadás után.

Korábban már írtam a leghatékonyabb diétáról, mellyel a változást a leginkább testhezálló módon tudjuk követni testileg és lelkileg. Az azonban nem kérdés, hogy az ember akkor érzi jól magát minden szempontból, ha mozoghat is valamit és valamennyit.

Nemrég olvastam egy orvosok véleményét és kutatási adatok összegzését tartalmazó anyagban, hogy még a daganatos betegek, tüdőbetegek, vagy egyéb izületi és mozgásszervi panaszokkal élőknek is van lehetősége mozogni, sőt ideális lenne, ha hetente többször is nekiveselkednének.

A cél az, hogy mindenki – betegek esetében csak orvosi előzetes megbeszélés alapján – megtalálja magának a korához és alkatához, sőt kedvéhez illő mozgásformát.

Egészségmegőrzés szempontjából az ideális testmozgás mennyisége heti 150-300 perc mozgással töltött idő. Ha ezt a mozgásmennyiséget betartja valaki, számos későbbi betegség kialakulásának esélyét csökkenti.

A korosztályi megkötésekhez nem kötött mozgásformák a dinamikusabb séta, nordic walking és az úszás, biciklizés. De általában igaznak vélik a szakemberek, hogy bármely aerob mozgást is választ az ember napi, minimum 10-20 percig folyamatosan, az garantáltan erősít, és pozitívan hat testre és lélekre egyaránt. Bizonyos betegségek mellett, s megelőzésükre az izomerősítő és nyújtó jellegű sportok a hasznosabbak (az aerob fajták helyett), mint pl. egyes jóga, pilates gyakorlatok, súlyzós gyakorlatok.

Heti 5×30 percet vagy 3×50 percet mozogjunk!

A rendszeres testmozgás jótékony tulajdonságai az eddigi kutatások alapján a következők:

TIPP: egy hasznos szakmai cikket ajánlok ahhoz, hogy könnyebben tudj választani sportágat a munkád típusához igazítva! http://www.webbeteg.hu/cikkek/sport_egeszseg/9938/munka-es-sport

Címkék: , , , , , , , ,
Tovább a blogra »