Nőfejlesztő

Havonta 2 perc az életedért

Mi az, ami egyetlen fogmosás ideje alatt megtörténik és csak havonta egyszer kell elvégezned? Melleid önvizsgálata.

Ha nőgyógyászhoz rendszeresen eljársz rákszűrésre, akkor talán tőle is hallottad már a legfontosabb tényeket a mellrák elleni leghatékonyabb védekezésről, az önvizsgálatról:

  • a havi vérzésünk 5. napján célszerű mindig önvizsgálattal körbetapintani a melleinket
  • a mell-ultrahang vizsgálat jó, de teljesen felesleges, HA önmagad nem végzed rendszeresen az ellenőrzést (egy megnyugtató UH-vizsgálat után 3 hónappal nagyméretű rákos daganat is kifejlődhet a melledben!)
  • a mamográfia 45 éves kor fölött ajánlott rendszeres (éves) vizsgálatként, de ez sem helyettesítheti saját testünk gyakoribb tanulmányozását

Ha kedves az életed!

Mivel nemrég jártam nőgyógyászati szűrővizsgálaton, az orvosomtól – aki a szülészem is volt – mindent megkérdeztem a témával kapcsolatban. Természetesen a józan ész is azt diktálja, amit a szakmai és tudományos eredmények: Te ismered a saját tested (bármely pontját), így időben lépni és segítséget kérni is csak te fogsz, te tudsz.

Havonta 2 percet szánj a melleid alapos tanulmányozására, ÚJRAtapizására! Itt írtam korábban a hogyanról, miként végezd az önvizsgálatot: szöveggel és videóval!

Ha te fedezel fel egy megduzzadt nyirokcsomót a hónaljadnál, vagy épp újabb zsírcsomót találsz a melledben, fogod tudni, hogy ÚJ, hogy MENNI KELL a nőgyógyászodhoz, s nagy valószínűséggel időben kezdődhet el a vizsgálatsorozat és a gyógyulási folyamat. És azt is te tudod, előző nap éppen sokat tornáztál-e, aminek a mellizmaid is mutatják nyomait. Ez a rendszeres ellenőrzés is a tudatos életmód, az egészségtudatosságunk része.

  • Magyarországon évente 2000 nő hal bele a nem idejében kezelt mellrákos megbetegedésbe.
  • Évente 5-6000 új emlőrákost diagnosztizálnak hazánkban.
  • A korán felismert emlőrákok esetén nagyjából 80%-os 5-éves túlélés biztosítható, a betegség ilyenkor tehát már nagyrészt meggyógyítható!
  • És plusz egy érv az önvizsgálat fontossága mellett: az emlőrák többnyire fájdalmatlan. Minél inkább fáj egy csomó, annál kevésbé valószínű, hogy rosszindulatú daganatról van szó.

Bízom benne, hogy a középiskolákban már tanítják a fiatalokat a hogyanra, ha esetleg anya nem mutatta még meg jó példaként.

Nincs kifogás!

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!