Miért hasznos az önkontroll?

Minden generációra jellemző, hogy a határszabásban és az önkontroll erősítésében gyengén működünk… inkább rábízzuk magunkat az automatizmusainkra, (megszokásainkra) magyarázkodunk az őszinte és tényszerű válaszok helyett, előre tervezetten védekezünk, amikor senki sem várja el ezt tőlünk. Az önkontroll tanulható, hiszen egy egyszerű lépésen alapszik.

Előbb vegyük sorra vázlatosan, miért fontos számunkra az önkontroll és valójában mit is jelent:

Jó hír, hogy ahogyan egy pozitív gondolkodásmód is, úgy az önkontroll is tanítható, tanulható. Szituáció és ember függő, hogy mennyi időt kell adnunk magunknak a hozzáállásunk megváltoztatására, de az tény,

hogy nem genetikai adottság, ha valaki egy helyzetben hosszan őrlődő típus, valaki pedig könnyed és gyorsan átlátóan reagál. Döntés kérdése, melyiknél maradunk és mi a hasznosabb számunkra hosszabb távon.

Érdemes tesztelni magunkat és IDŐT kérni a válaszaink kimondása előtt. Nem tilos a munkahelyen sem NEM azonnal meghozni egy döntést, NEM azonnal leírni egy mondatot, NEM azonnal megadni a legjobb választ.

A legtöbb szituációban – különösen a párkapcsolatokban és a munkahelyeinken – még díjazni is szokták az átgondolt, felelősnek tűnő hozzáállást, ha időt kérünk magunk számára a helyzet jobb megismerésére és megoldáskeresésre.

Egy próbát megér a kontrollvizsgálat, nem igaz?

Címkék: , , , , , , , ,
Tovább a blogra »