Nőfejlesztő

Melleink önvizsgálatának lépései

emlővizsgálatÉletmentő és egyszerű eljárás a mellek önvizsgálata. Célszerű havonta elvégezni a tapintásos vizsgálatot, a menstruáció utáni pár napban. VIDEÓ!

Összeszedtem rövid ismertetőnek a nők otthoni öngondoskodásának egyik legegyszerűbb módját. A melleink pár perc figyelmet minden hónapban megérdemelnek.

Így kezdj hozzá az önvizsgálatnak:

 

  1. Célszerű tükör előtt állva, leengedett karokkal szemből és oldalról megnézni a melleket, majd felemelt karokkal is. Folytasd csípőre tett kézzel és előrehajolva a melleid vizsgálatát.

    Figyelmeztető jel:
    – ha a mell alakja torzul, zsugorodik a megszokott formához képest
    – a bőrön behúzódás keletkezik
    – a bőrön olyan seb látható, amelynek nem tudjuk az okát
    – az emlőbimbó ekcémásan kipirosodik, viszket

  2. Tapintásos vizsgálat: az egyik kezünket tegyük tarkóra, a másik kéz 3 középső ujjával körkörösen vizsgáljuk végig a mellet. (a hónaljnál is)
    Mindezt ismételjük meg fekvő testhelyzetben is, mindkét mellnél!
  3. 40-64 év közötti nők esetében a legfontosabb szűrővizsgálat az évente végzett mammográfia. Mindez minimális kellemetlenséggel járó, néhány percig tartó röntgenvizsgálatot jelent.

 

Érdekesség: A fiatalabb korosztályú nőknél – kiemelten azoknál, akik még nem szültek – kisebb, sűrűbb emlő mirigyállomány található, ebben a tumorok kb. ötödét nem mutatja ki a mammográfia. Ezekben az esetekben a vizsgálatot emlő ultrahang készítésével javasolt kiegészíteni!

 

Vizuális segítségként nézd meg az alábbi videós ismertetőt a mellek önvizsgálatának módjáról és lépéseiről, vagy olvasd el a lentebb látható linken a hosszabb, hasznos szakmai ismertetést a témában:

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!